GÜRÜLTÜ

Aslında aklımda bambaşka bir yazı konusu vardı benim.. Taa ki  dışarıda bangır bangır çalan “annem annem🎼🎼”  şarkısına muzdarip oluncaya kadar..
Hatırladınız mı şarkıyı?
Özellikle, şu ses yarışmacılarında prim yapan şarkılardan biriydi, her yorumlayan(!) sesi yettiğince bağırarak söylüyordu ya.
Evet, işte o..👍
Kabus gibi..😂
Bu kadar güzel bir kavram, bir şarkının gürültüsünün içinde anca bu kadar yok edilebilir..
Neyi çağrıştırdı bana biliyor musunuz?
İlkokulda, özel günlerde, bahçede yapılan törenlerde kürsüye çıkıp şiir, kompozisyon falan okurduk ya.. Bazıları, aman Allah, bağıra bağıra, feryat figan okurdu, öğretmenin gözüne girmek için..
Ne söyledikleri anlaşılıyordu, ne de bir duygu akışı vardı😀
Her okulda var mıydı bilmem, bu arkadaşlardan?😂😂
Bitince oh derdik, bitti.. 
Bu arada, yazıma ilham kaynağı olan şarkı da bitti😂
Huzur..👍
Gürültüden çok rahatsız olan biri değilim, ama gürültü yapan kelimelere hiç katlanamıyorum, çünkü gürültü yapan kelimelerin biraz daha yüzeye yakın bir yerlerden çıkıp geldiğini düşünüyorum.. 
Hatta, bence, bir değerden, güzellikten insanları soğutmanın en kestirme yolu.. 
Dola dillere.. Her kapının arkasından o duyguyu anlatmaya çalışan sözler, yazılar, şarkılar, türküler çıksın..
Vıcık vıcık😂
Gürültülü..
Özel günlerde de arttır dozu..
Mesela..
Anneliğin, öğretmenliğin, babalığın, ne bileyim kadın olmanın; ne kadar zor, meşakkatli, kıymetli olduğunu anlatan yazılar, şiirler, paylaşımlar..
Öyle ki, kelimeler, anlatmaktan öte, ispat etmek için yarışsınlar..
Uzun, süslü cümleler havada uçuşsun..
Çok fena..
Zerre kadar etkilemediği gibi beni, sinir de ediyor🙃
Gerçi bazısı etkileniyor da olabilir..
Söyleyecek bir şey yok..
Benim yazım her zamanki gibi, kendimce😂
Sağlıcakla..
8 Paylaşımlar

YAPILAN YORUMLAR : “GÜRÜLTÜ

  1. 🙂 evet bütün kavramları baştan ele alası geliyor insanın kimbilir orijinal hali ne güzelmiştir diye 🙂 eline sağlık ne güzel yazmışsın

  2. Memleketin tüm ayarlarına format atmak gerekli. Bu kapsamda tüm kavramları tek tek ele alıp yeniden tanımlamalıyız. Sonrasında eğitim sistemimiz içerisinde tümünü yeni nesillere öğretmeliyiz. Gürültü konusundan son derece muzdaribim. İstanbul'da Koşuyolu gibi elit bir semtte oturuyor ve yine elit bir sitede yaşıyor olsam da özellikle gece yapılan gürültüler beni çileden çıkartıyor. Annem Annem şarkısı yine iyi kalır bu gürültülerin yanında.

  3. Merhaba, bağırarak ve ağır ağır konuştuğunda karşısındaki turiste İngilizce bir şey anlattığını sanan bir milletiz biz bu yüzden çok görmemek lazım 🙂 Bir yerde okumuştum; kavga ederken ses yükselmesinin sebebi ruhların birbirinden uzaklaşması ve birbirini duymamasıymış. Keyifli yazınız yüzümü güldürdü, kendinize iyi bakın…

  4. Ben gürültüden çok rahatsız olan biriyim. Bazen markette dolaşırken bile başım ağrıyor. Neden marketlerde müzik çalarlar anlam veremiyorum.

  5. Evet, bazen gerçekten de abartılı bir müzik sesi oluyor.. Gürültü eşiği herkesin farklı, bu nedenle toplu yaşam alanlarında özen gösterilesi bir konu sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir